FacebookTwitterПідписатися на RSS

Навчайтесь дистанційно із задоволенням!!!

Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація.
Прості поради допоможуть отримувати задоволення від занять вновому форматі.
Перед початком заняття звільніться від усього, що вас відволікатиме. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою.

Фізіологічні потреби теж не мають відволікати.

Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – заздалегідь потурбуйтеся про запас води. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи печиво. Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура в кімнаті – усе це теж дуже важливо.

Оберіть відповідний час.

Для дистанційного навчання онлайн, виконання домашнього навчання можна самому вибрати оптимальну годину: або рано-вранці, або пізно ввечері.

Під час занять, робіть заплановані перерви: після кожних 40 хвилин перемикайтеся на щось інше.

Походіть, порухайтесь, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями по телефону, подивитися коротке відео, перекусити.

Поради про мету.

Дайте відповідь собі на ті запитання, які вас турбують і відволікають від занять. Ось вони, стукаються у ваш мозок: «Подзвонить чи не подзвонить? Як стати краще за всіх? Вступлю чи не вступлю? Яка в мене буде професія? Скільки я зможу заробляти?». На ці запитання необхідно відповісти, інакше мозок буде весь час до них повертатися. Можете навіть виписати їх на папір або обмежитися усними відповідями, головне – щоб вони були логічними, а не емоційними. Наприклад:

«Як я складу іспит?» – «Якщо вивчу ось цей матеріал і ось той, то здам добре, все від залежить від мене».

«Подзвонить чи не подзвонить?» – «Поки що займатимуся я відключу телефон, а потім подивлюся на дзвінки й дізнаюся точно. В усякому разі невдахи нікому не цікаві, тобто моє навчання – передусім».

Не варто берегти в собі внутрішній негатив, пов’язаний з навчанням.

Відстежте свої думки з цього приводу. Наприклад, «Я ненавиджу математику» варто замінити на «Я розумію, що математику треба здати, і я з цим впораюся». Замість «Це надто складно для мене» варто казати «Так, це складно, але я молодець і я впораюся». Улюблене пояснення «Я не можу займатися, тому що…» – далі йде виправдання: гамірно, загубилася улюблена ручка, немає підручників, закінчилася кава. Замість цього варто говорити собі й іншим: «Так, я хотів би, щоб у мене були інші умови для занять, але поки це не так, я займатимуся в будь-якій ситуації».

Буває, що усі умови дотримані, уся родина ходить навшпиньки, найкращі онлайн-курси готові допомогти в підготовці до іспиту, улюблена ручка на столі, зошити і книжки розкладені навкруги. А ось посидючості бракує. Хочеться бігати й стрибати, але час іде, завдання треба виконати. Що ж робити? По-перше, усвідомити, що ви належите до кінестетичного (рухливого) типу і потреба в русі – така ж важлива для вас, як їжа і сон, тільки треба правильно використати її в навчанні. Спробуйте такі прийоми:

– Коли читаєте матеріал – підкреслюйте, конспектуйте, робіть таблиці. Поєднання руху з розумовою діяльністю допоможе запам’ятати матеріал, краще його систематизувати.

– Слухаєте лекцію і від нерухомості починаєте дрімати? Віджимайте еспандер або розтягуйте гумову стрічку. Можна також робити вправи на фітболі. Звичайно, в класі чи в бібліотеці так не вдасться, зате з онлайн-лекціями – скільки завгодно.

– Доки вчите, сидіть нерухомо й зосереджено, а коли повторюєте чи відповідаєте – можна пострибати або покидати м’ячем у стінку. Ви здивуєтеся, але запам’ятати вийде набагато більше.

Звичайно, це не всі корисні поради, але найголовніші, які допоможуть підготуватися до будь-якого іспиту і впоратися з будь-яким обсягом матеріалу.

Використовуйте ці 7 порад, як зосередитись на виконанні завдань і навчайтеся з задоволенням:

1. Відгородити себе від усього, що може відволікати
2. Завчасно потурбуватися про фізіологічні потреби
3. Займатися у свій улюблений час – вранці або ввечері
4. Робити перерви по 15 хвилин між великими порціями матеріалу
5. Звільнити свій розум від зайвих питань
6. Перевести негатив у позитив
7. Дозволити собі рухатись
Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.